facebook

ZAK w typie setera angielskiego szuka domu!

[ Schroniska, Fundacje, Organizacje i Stowarzyszenia ] Za darmo

Cena
0,00 zł
Wygasa
23 lat ( wt 16 czer 2043 22:03:45 )
Miejscowość
(Mazowieckie)


2108 0
  • Strona www:

    seterywpotrzebie.pl


Zak to 8 letni pies w typie setera angielskiego. Został oddany do adopcji ze względu na problemy jakie stwarzał poprzednim właścicielom – szczekał i wył podczas 10 godz. nieobecności. Nie tolerował również innych zwierząt. Ogólnie był trochę niewychowany, ale w czasie pobytu w domu tymczasowym zupełnie się zmienił.

To bardzo mądry, sprytny i uparty psiak. Uczy się nowych rzeczy chętnie i dość szybko, ale wymaga konsekwentnego, spokojnego podejścia. Kocha ludzi, uwielbia poznawać nowe miejsca i długie spokojne spacery. Pięknie chodzi na luźnej smyczy, a spuszczony z niej – nie ucieka, tylko pilnuje się opiekunów. Dobrze dogaduje się z 2 psami w domu tymczasowym, a na spacerze nie wdaje się w bójki i nie daje sprowokować. Czasem zdarza mu się jeszcze pogonić kota, jeśli ten ucieka. Nie wyje już jak ludzie wychodzą z domu (choć w domu tymczasowym zostaje zawsze z psami-rezydentami), szczeka rzadko i są to pojedyncze ciche szczeki ostrzegawcze. Nie ma już problemu z dłuższym wyjściem, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w DT Zak zawsze zostaje z psem/psami rezydentami, więc dla dobra psa adopcja do bloku, gdzie pies musiałby przebywać długie godziny sam jest niewskazana.

Zak ma jeszcze tylko jeden problem - próbuje kraść jedzenie, buszować po kuchni i nie chce oddawać swoich znalezisk (tu można stosować wymianę, albo kuchnię zabezpieczyć albo zaakceptować złodziejskie praktyki), wykorzystuje także gości, aby otrzymać smakołyki (tu można stosować odprowadzanie na legowisko) ;)
Idealnie byłoby gdyby trafił w ręce setero/wyżła maniaka, znającego potrzeby rasy i mającego doświadczenie w wychowaniu takich psów.

Zak nie nadaje się do domu z malutkimi dziećmi (bezdyskusyjnie) i małymi zwierzętami (typu kot, york). Może również być zbyt trudnym w obsłudze pupilem, aby zostać pierwszym psem w Waszym życiu.

Adopcja do domu z innym psem możliwa, aczkolwiek pies rezydent musi spełnić określone warunki m.in. wymagane jest mega zrównoważenie i zsocjalizowanie z innymi psami, sterylizacja/kastracja.

Obowiązuje cała procedura adopcyjna! Warunkiem adopcji będzie również kastracja psa ( o ile wcześniej zabieg nie zostanie wykonany).


Kontakt w sprawie adopcji: Ania tel. 600 431 404 ( po godz. 13stej)Data dodania: 2016-01-30

Data wygaśnięcia: 2043-06-16


Inne oferty